למה חשוב לקנות עצי חיים דווקא במקום עם הרבה ניסיון

למה חשוב לקנות עצי חיים דווקא במקום עם הרבה ניסיון

עצי חיים בתהליך ייצור

למה חשוב לקנות עצי חיים דווקא במקום עם הרבה ניסיון

בעבודת ייצור העצי חיים לספרי תורה יש כמה דגשים שחייבים לשים לב עליהם ובלעדיהם עלול להיגרם בעיות משמעותיות החל מבעיות לקלף ועד לשבר ונפילת ספר התורה חלילה.

מה הגודל של ספרי תורה

ספרי תורה יש במגוון של גדלים ומשקלים, יש ספרי תורה זעירים בגודל של סנטימטרים בודדים קחו לדוגמה את הספר הזה בגודל של כשלושה סנטימטר, לאומת זה יש ספרי תורה גדולים מאוד עד לגודל של למעלה ממטר, כמובן שרוב ספרי התורה מיוצרים במסגרת הנורמה של כ 40 עד 60 ס"מ (גובה הקלף).

אז איך מתאימים את עצי החיים?

בעקבות זה שספרי תורה מיוצרים בגדלים ומשקלים שונים, וכיוון ששלב הזמנת עצי חיים לספר תורה הוא לאחר שחלקו הגדול של ספר התורה כבר נכתב, צריך שבמהלך ההזמנה של עצי החיים, האדם שרושם את ההזמנה ידע לשאול את השאלות הנכונות כמו: "מה גודל הקלף שעליו נכתב הספר?" "מה עובי הקלף?" ועוד, אלו שאלות שמצביעות מה יהיה המשקל הסופי של ספר התורה, ובהתאם לכך יתאימו את עצי החיים הנכונים במשקל ובגודל המדויק לספר התורה.עצי חיים בתהליך ייצור

הבעיות הקיימות בעצי חיים לא תואמים

  1. בשעת ההגבהה מופעל כח רב על עצי החיים ואם עצי החיים לא הותאמו למשקל הנכון הם עלולים להישבר.
  2. אם עצי החיים יהיו קטנים יותר ממה שדרוש, אפילו אם מדובר בשינוי קטן שעלול להראות לעין לא מקצועית כבלתי משמעותי, הקלף עלול להתקפל בקצוות, הגלילה של הספר עלולה להיות מסובכת ועוד.
  3. אם עצי החיים גדולים יותר מהדרוש הקלף עלול להחליק מעל למוטות עקב מרווח מיותר, בנוסף זה עלול לסרבל את הספר במקום להיות קומפקטי ככל הניתן.

אז איפה כדאי להזמין עצי חיים?

את עצי החיים מומלץ להזמין בבית מלאכה עם הרבה שנות ניסיון בייצור עצי חיים, בבית מלאכה כזה כבר ראו הכל ויודעים לייצר לכל ספר תורה את העצי חיים שמתאימים בדיוק בשבילו, בהרשקוביץ עצי חיים יש עשרות שנות ניסיון בייצור עצי חיים לספרי תורה גדולים וקטנים, כבדים וקלים, מזעריים וענקים. כתקנו פה עצי חיים תוכלו להיות רגועים שהספר שלכם יושב על מוצר איכותי מבית מלאכה אמין

לחץ כאן עכשיו להזמנת עצי חיים

גלילה לראש העמוד