ככה נראית מסורת בהרשקוביץ – עצי חיים לספר תורה

ככה נראית מסורת בהרשקוביץ – עצי חיים לספר תורה

ייצור עצי חיים לספר תורה

ככה נראית מסורת בהרשקוביץ – עצי חיים לספר תורה

ייצור עצי חיים זה לא כמו עסק רגיל, בתחום העצי חיים אין שבוע שלא עובר בלי סיפור מפעים. ואלינו הסיפור מתחיל לפני עשרות רבות של שנים אצל הסבא הזקן ר' יוסף הרשקוביץ ז"ל הוא היה הראשון במשפחה ואחריו באו רבים.

למה ר' יוסף נכנס לייצור עצי חיים לספר תורה?

ר' יוסף התחיל מחרטות עץ במגוון תחומים, בעיקר אהב הוא לייצר תשמישי קדושה כגון נרתיקים למגילה, קופסאות לאתרוג בתי מזוזה ואף חנוכיות מעץ יפהפיות.
בנוסף הוא ייצר כמה צלחות יפהפיות לליל הסדר. לאחר זמן הזדמן לו לייצר ליהודי עשיר עצי חיים לספר תורה, אותו יהודי הכיר את עבודתו היפה וביקש ממנו שייצר לו עצי חיים יפהפיות וחזקות שיפארו את ספר התורה שלו, ר' יוסף ייצר לו את העצי חיים והסיפוק שחש היה גדול מאוד. לראות את מעצי ידיו מפארות את ספר התורה הקדוש גרם לו אושר ובאותו רגע החליט להתמקד בייצור עצי חיים לספר תורה.
סיבה נוספת שהייתה לו להכנס לתחום הייתה ההבנה שהייצור של עצי חיים לספר תורה דורש דיוק רב ועבודה משובחת והוא רצה לתרום את חלקו לעניין.

ייצור עצי חיים לספר תורה
ר' יוסף בייצור עצי חיים לספר תורה

יש חידושים ושינויים בתחום העצי חיים?

אז כמו בכל תחום, גם בתחום עצי החיים דברים משתנים, פעם כל העצי חיים יוצרו מעץ מלא וזהו. בשלב כל שהוא הוסיפו פה ושם קצת ריקועי כסף משולבים בעץ, היום המגוון הוא גדול ויש אפשרויות עיצוב רבות ומגוונות.

  • יש עצי חיים מעץ מלא – סגנון עתיק, מכובד ועדיין אהוב על הרבה אנשים, העצי חיים מעץ עדיין נותנים חן מיוחד לספר ולכן רבים האנשים שבוחרים בהם
  • יש עצי חיים משולבים עץ וכסף – סגנון שמשלב חדשנות עם נוסטלגיה, זהו סגנון נחשק במיוחד היום, בעיקר אם יוצרים את העצי חיים בצורה יפהפיה ומיוחדת, התוצר הסופי של עצי חיים מעץ בשילוב כסף יכול להיות מעורר השתאות
  • הסגנון האחרון, עצי חיים מכסף, עצי חיים בכולו כסף, את הצלחות הפנימיות מייצרים מפלסטיק שקוף איכותי ועל גבי הצלחות החיצוניות חורטים הנצחות וכדומה

מי ממשיך את הדרך בייצור עצי חיים?

בחנות המפעל לייצור עצי חיים לספרי תורה תוכלו לפגוש את בנו של ר' יוסף ואת נכדו שעוסקים בייצור עצי חיים לספרי תורה כל ימיהם, הם כבר הספיקו לצבור לא מעט סיפורים מדהימים של עצי חיים עתיקים, משפחות שרוצות את ההנצחה הטובה ביותר ליקיריהם, וסיפורים על אנשים שפשוט רוצים להמשיך לצבור זכויות גם לאחר מותם.

גלילה לראש העמוד