איך משדרגים עצי חיים ישנים?

איך משדרגים עצי חיים ישנים?

חידוש עצי חיים ישנים

יש כאלו שדברים ישנים מפחידים אותם. הם אוהבים את הנוצץ והחדש, בלי לחשוב שאם רק נשקיע קצת – נוכל להפוך גם את הישן לחדש ונוצץ. אנחנו ב"הרשקוביץ עצי חיים" משתייכים לסוג השני, שמייקר את העבר ומקדש אותו כמו את ההווה. כחלק מהשילוב בין העבר להווה, נסביר לכם במאמר זה כיצד אנחנו משדרגים עצי חיים ישנים:

מה זה עצי חיים?

עצי חיים הם הם זוג מוטות שאליהם נתפרים גלילי הקלף של ספר התורה. לעצי החיים האשכנזים יש ידיות ארוכות, המחוברות לספר התורה מלמעלה ומלמטה, שמשמשות לגלילת ספר התורה. למרות שמשמם משתמע שהם עשויים מעץ, ישנם גם עצי חיים מעץ בשילוב כסף ועצי חיים מכסף ממש.

איך אפשר "לשדרג" את ספר התורה?

בבתי כנסת רבים ישנם ספרי תורה עתיקים, שעברו בקרב המשפחות במשך דורות ארוכים, ומאחוריהם סיפורים מרגשים ומרתקים. ספרי התורה האלו הם בדרך כלל רגישים ועדינים, ובמשך השנים מתחילים להיות ניכרים בהם פגעי הזמן.

עקב כך, מגיעים אלינו משפחות רבות ומבקשות שנטפל בספרי התורה שלהם. אנחנו מתייחסים לכך בכל הכבוד והזהירות הדרושים, לוקחים פרויקטים מיוחדים של ספרי תורה ישנים ונותנים להם מראה חדש ומפואר, ממש "יין ישן בכלי חדש".

שדרוג ספר תורה הוא תהליך ארוך, והמשפחות הם אלו שיקבעו מה נכלל בתוכו. השלב הראשון בשדרוג ספר תורה הוא הטיפול בקלף עצמו: הספר יעבור לסופר מומחה, שיתקן את הטעון תיקון בכתיבה, בדיו ובקלף. לאחר מכן, יש משפחות שירצו לבחור כתר תורה או לבחור מעיל חדש לספר התורה.

השלב האחרון, אותו אנחנו הכי אוהבים, הוא שלב שדרוג עצי החיים.

בשלב זה המומחים שלנו נכנסים לפעולה; כהתחלה, אנשי המקצוע בודקים את עמידות הקלף ואת עצי החיים הישנים של ספר התורה. כמובן שבעל הספר הוא זה שקובע, אבל המטרה הראשונה שלנו היא לספק לספר החדש עצי חיים חדשים ועמידים שיהיו דומים ככל האפשר למקור. עם זאת, ישנם רבים שבוחרים דווקא לשדרג את ספר התורה לעצי חיים מכסף, כדי להשלים את הפיכת הספר לחדש ומכובד ככל האפשר.

אז לסיכום: איך משדרגים עצי חיים ישנים?

אנשי המקצוע של "הרשקוביץ עצי חיים" משדרגים עצי חיים לאורך שנים ארוכות, מטפלים במומחיות וברגישות בספרי תורה ישנים והופכים אותם למכובדים וחדשים. צרו קשר כדי לשדרג את ספר התורה שלכם!

גלילה לראש העמוד