איך לבחור עצי חיים של ספר תורה

איך לבחור עצי חיים של ספר תורה

עצי חיים לספר תורה

איך לבחור עצי חיים של ספר תורה

כשקונים ספר תורה, אחד השלבים הוא להזמין עצי חיים מבית מלאכה ולפעמים לא יודעים איך לבחור את עצי החיים, מה כדאי ומה פחות, הכתבה הזאת תעשה לכם קצת סדר בעניין.

איזה עצי חיים לספר תורה קיימים?

ישנם שלושה סוגי עציי חיים עיקריים שקיימים היום בשוק.

  1. עצי חיים מעץ
  2. עצי חיים מעץ בשילוב כסף
  3. עצי חיים מכסף

ההבדלים הם כמובן במראה ובמחיר, מבחינת איכות בהנחה שאתם רוכשים את עצי החיים בבית מלאכה אמין ומוכר, שלושת הסוגים יהיו חזקים ואיכותיים ונועדו להחזיק עשרות שנים ומעלה.

ההבדל הראשון, "מראה"

לעצי חיים מעץ יש מראה אותנטי ומעט עתיק שמשווה לספר התורה מראה עתיק ומכובד, יש הרבה אנשים שיעדיפו אותו על המראה היוקרתי של עצי חיים מכסף, לעצי חיים שכולו מכסף יש מראה יקר ועשיר ולעצי החיים מעץ בשילוב כסף יש מראה שמשלב בין השניים, גם יוקרתי וגם טבעי ומכובד.

עצי חיים לספר תורה

ההבדל השני "מחיר"

ככלל ספר תורה הוא לא סיפור זול, לא הקלף עצמו ולא כל מה שסובב אותו, ועדיין יש הבדל משמעותי בין עצי חיים שכולם מכסף לבין עצי חיים מעץ, המחיר של עצי חיים מעץ נע סביב ה2,000 – 5,000 שקל בעוד שעצי חיים מכסף עלול להגיע למחיר של 15,000 ולמעלה מכך.

בהתאם לכך לפני שרוכשים עצי חיים כדאי להחליט:
א. מה המראה שאנו רוצים לספר התורה
ב. מה התקציב שלנו

מה עוד כדאי לדעת לפני שקונים עצי חיים?

בסופו של דבר על הספר תורה הולכים להוציא סכומים לא מבוטלים והעצי חיים הוא אחד הדברים העיקריים שיקבעו את מראה הספר ולכן כדאי וראוי לתת משקל לבחירתם.
בנוסף מומלץ לקנות אותם בבית מלאכה מוכר ואמין שתוכלו לרכוש את עצי החיים בלא חשש ובידיעה שתקבלו את המוצר הטוב ביותר שיש לשוק להציע ושידאג לעזור לכם בבחירה ויקל עליכם את כל התהליך.

רוצה להתייעץ איתנו? קדימה זה חינם!

גלילה לראש העמוד