איך בוחרים כתר לספר תורה?

איך בוחרים כתר לספר תורה?

כתר לספר תורה

ספר התורה הוא הדבר הקדוש ביותר במסורת היהודית. ככזה, לאורך הדורות העם היהודי כיבד אותו ופיאר אותו ככל הניתן. ארונות קודש מפוארים; מעילים מרהיבים; רימונים ופעמונים נוצצים, כל אלו נעשו עבור ספר התורה, ובמשך הדורות נוספו עוד ועוד כלי כסף לספר תורה, כגון עצי חיים מכסף, חושן, אצבעות וכדומה.

עם זאת, גולת הכותרת של כל ספר תורה, החפץ שנותן לספר התורה את הכבוד המלכותי המגיע לו, הוא כמובן הכתר. כתר לספר תורה הוא אביזר נוי שמותאם במיוחד להנחה על עצי חיים לספר תורה, ובמאמר זה ננסה לסייע לכם בתשובה לשאלה הקשה: "איך בוחרים כתר לספר תורה"?

השאלה הראשונה שצריך לענות עליה היא: איזה סוג כתר לספר תורה אני רוצה?

ישנם שני סוגים מקובלים לכתר: כתר פתוח (לחץ לדוגמה) וכתר סגור (לחץ לדוגמה). 

הכתרים הסגורים מכילים יותר כסף, ולכן הם כבדים ויקרים יותר, אך גם חזקים ועמידים יותר. הכתרים הפתוחים, לעומתם, קלים וזולים יותר, ולכן הם פופולריים יותר.

השאלה השנייה שנשאל היא: כתר לספר תורה מכסף טהור או בציפוי כסף?

אותו שיקול שיש כאשר דנים האם לקנות עצי חיים מכסף או עצי חיים מעץ בשילוב כסף קיים גם בכתרים לספר תורה: 

יש כאלו שיעדיפו כתר לספר תורה מכסף טהור ויש כאלו שיעדיפו כתר מצופה בכסף. בסיסו של כתר מצופה בכסף עשוי מנחושת, שהיא זולה משמעותית, לעומת כתר מכסף מלא, שהוא יקר יותר, אך מכבד הרבה יותר את ספר התורה, ומשווה לו מראה יוקרתי. גם במקרה של נפילה, חלילה, ציפוי מכסף יישרט והנחושת תיחשף, ובמקביל – כתר מכסף טהור זקוק לניקיון ולתחזוק תמידי על מנת שישמור על יופיו.

חשוב מאוד לבחור את גודל הכתר הנכון לספר התורה שלכם!

לקלפים שעליהם נכתבים ספרי התורה יש מידות שונות (36, 48, 56, 60 ועוד), ובהתאמה – לכל כתר לספר תורה יש גודל שונה. חשוב לוודא מהו גודל ספר התורה לפני שרוכשים כתר עבורו, כדי לחסוך סיבוכים בהמשך. ברוב המקרים כל כתר קיים במספר גדלים, וגם במקרה שאין – ניתן לעיתים לבצע התאמות של הכתר לגודל המבוקש.

האם שווה להשקיע בכתר לספר תורה בעיצוב אישי?

ישנן חנויות המציעות שירותי עיצוב אישי, שמוכנות לעצב את הכתר בעיצוב ייחודי עבורכם. כתרים אלו שונים מכתרים רגילים בשני דברים מרכזיים: הם יקרים הרבה יותר, ולוקח זמן רב עד שהם מגיעים לידיו של הלקוח. מלבד שיקולים אלו עליכם לבדוק בצורה יסודית ומעמיקה את איכות הכתרים שחנות זו מספקת, כדי שלא תפלו, חלילה, לידיו של נוכל.

נסכם: איך לבחור כתר לספר תורה?

לאחר שנחליט האם אנחנו רוצים כתר בסגנון פתוח או בסגנון סגור – נבחר האם נקח כתר מכסף טהור או כתר מצופה כסף, נבדוק האם החנות אמינה ונתחדש בכתר מרהיב לספר התורה שלנו!

אצלינו, בהרשקוביץ עצי חיים, תוכלו למצוא את כל המוצרים הנלווים לספר התורה, כגון כתרים, עצי חיים, מעילים, רימונים, מעילים, ועוד. צרו קשר כדי לקבל את המוצר האיכותי ביותר עם השירות האדיב ביותר.

גלילה לראש העמוד